Pomoc psychologiczno-pedagogiczna - Terapia

Zajęcia prowadzi specjalista terapii pedagogicznej (terapeuta)
mgr Magdalena Misiąg - Korwiel.

Zajęcia odbywają się w sali 106, I piętro,
nr tel. 056 - 652-90-69, wew. 23

e-mail: sp5terapeuta@wp.pl

PLAN ZAJĘĆ KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNYCH
ROK SZKOLNY 2017/2018

Sprawdź plan

ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE / TERAPIA PEDAGOGICZNA

Zajęcia prowadzi się w formie indywidualnej lub grupowej od 2 do 5 uczniów, przeznaczone są dla tych, którzy posiadają specyficzne trudności w uczeniu się, szczególnie w czytaniu i pisaniu.

Celem terapii jest dążenie do wszechstronnego rozwoju dzieci na miarę ich możliwości poprzez stymulowanie i usprawnianie funkcji psychomotorycznych, wyrównywanie braków w wiadomościach, umiejętnościach oraz przygotowanie do aktywnego uczenia się poprzez poznanie technik uczenia się, ćwiczenia pamięci, doskonalenie grafomotoryki i ćwiczenia relaksacyjne. Podczas zajęć uczniowie wykorzystują różnorodne metody terapii min. kinezjologia edukacyjna, bajkoterapia, muzykoterapia, arteterapia oraz metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne.

W pracy terapeutycznej ważną rolę odgrywa współpraca z rodzicami min. udział rodziców w zajęciach, kontynuowanie zajęć w domu, rozmowy i konsultacje z terapeutą.

Z zajęć korekcyjno-kompensacyjnych korzystają głównie uczniowie posiadający Opinie z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej ze wskazaniem udziału w specjalistycznych zajęciach.

Starsi czytają młodszym

13 marca uczniowie naszej szkoły czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom z Przedszkola miejskiego nr 6 w Toruniu... - więcej informacji

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu

Obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu 2-8.10.2017 r. - więcej informacji .

Szkolny Konkurs SCRABBLE

Wyniki Szkolnego Konkursu SCRABBLE - więcej informacji

Konkurs plastyczny "Jesienna leniwa ósemka"

Wyniki Szkolnego Konkursu "Jesienna leniwa ósemka" - więcej informacji