Pomoc psychologiczno-pedagogiczna - Terapia

Terapię pedagogiczną / Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne w roku szkolnym 2018/2019 prowadzi:

1. mgr Magdalena Misiąg - Korwiel
2. mgr Beata Iwancz
3. mgr Anna Zagórska
4. mgr Wiesława Miszewska
.

Zajęcia odbywają się w sali 106, I piętro,
nr tel. 056 - 652-90-69, wew. 23

e-mail: sp5terapeuta@wp.pl

PLAN ZAJĘĆ KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNYCH
ROK SZKOLNY 2018/2019

Sprawdź plan

ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE / TERAPIA PEDAGOGICZNA

Zajęcia prowadzi się w formie indywidualnej lub grupowej od 2 do 5 uczniów, przeznaczone są dla tych, którzy posiadają specyficzne trudności w uczeniu się, szczególnie w czytaniu i pisaniu.

Celem terapii jest dążenie do wszechstronnego rozwoju dzieci na miarę ich możliwości poprzez stymulowanie i usprawnianie funkcji psychomotorycznych, wyrównywanie braków w wiadomościach, umiejętnościach oraz przygotowanie do aktywnego uczenia się poprzez poznanie technik uczenia się, ćwiczenia pamięci, doskonalenie grafomotoryki i ćwiczenia relaksacyjne. Podczas zajęć uczniowie wykorzystują różnorodne metody terapii min. kinezjologia edukacyjna, bajkoterapia, muzykoterapia, arteterapia oraz metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne.

W pracy terapeutycznej ważną rolę odgrywa współpraca z rodzicami min. udział rodziców w zajęciach, kontynuowanie zajęć w domu, rozmowy i konsultacje z terapeutą.

Z zajęć korekcyjno-kompensacyjnych korzystają głównie uczniowie posiadający Opinie z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej ze wskazaniem udziału w specjalistycznych zajęciach.

Międzyszkolny Konkurs Karty Orograficzne organizowany w ramach Toruńskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji (15-21.10.2018R.)

Międzyszkolny turniej "Gramy w SCRABBLE"

W dniu 18.10.2018r. w CKU-TODMiDN został rozegrany międzyszkolny turniej "Gramy w SCRABBLE", którego organizatorem była SP nr 5 w Toruniu.
W turnieju wzięło udział 6 toruńskich szkół (SP 2, SP 5, SP 6, SP 7, SP 11 i SP 33) z 24 przedstawicielami uczniów klas IV-VII.
Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia, dobrze się przy tym bawiąc. Każdy z graczy w podziękowaniu za udział otrzymał dyplom i upominek, a zwycięzcy nagrodę!

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Pawlak Jakub (4B), Nogowska Amelia (5E) i Płocki Piotr (5F).
Wszyscy zdobyli bardzo wysoką ilość punktów, a Kuba zdobył pierwsze miejsce! G R A T U L U J E M Y !!!

Międzyszkolny konkurs SCRABBLE.

Dnia 4 czerwca 2018r. w naszej szkole, po raz piąty odbył się międzyszkolny konkurs SCRABBLE. - więcej informacji

Starsi czytają młodszym

13 marca uczniowie naszej szkoły czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom z Przedszkola miejskiego nr 6 w Toruniu... - więcej informacji

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu

Obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu 2-8.10.2017 r. - więcej informacji .

Szkolny Konkurs SCRABBLE

Wyniki Szkolnego Konkursu SCRABBLE - więcej informacji

Konkurs plastyczny "Jesienna leniwa ósemka"

Wyniki Szkolnego Konkursu "Jesienna leniwa ósemka" - więcej informacji