Finał XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów" odbył się w dniach 2- 4 czerwca 2016 r.

Do etapu centralnego kwalifikowały się 2 osoby z każdego województwa. w bieżącym roku szkolnym nasze województwo reprezentował uczeń naszej szkoły Filip Kosek z klasy Vd. Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach: broń i barwa, eksponat muzealny, historia oręża polskiego w sztuce, geografia militarne oraz zabytki i obiekty historyczne. Uczniowie nie tylko rozwiązywali testy, ale również zwiedzali Muzeum Wojska Polskiego, zabytki Warszawy, złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Uroczysta Gala Podsumowująca konkurs odbyła się w zamku Królewskim w Warszawie.

Ogólne podsumowanie konkursu w naszym województwie odbyło się 8.06.2016 roku w Bydgoszczy. w posumowaniu poza Filipem Koskiem, uczestniczyła również uczennica klasy VIb Julia Zagórska - laureatka konkursu.


photo_small.jpg photo2_small.jpg photo3_small.jpg photo4_small.jpg
photo5_small.jpg photo6_small.jpg photo7_small.jpg photo8_small.jpg
photo9_small.jpg photo10_small.jpg photo11_small.jpg photo12_small.jpg
photo13_small.jpg photo14_small.jpg photo15_small.jpg photo16_small.jpg
photo17_small.jpg photo18_small.jpg photo19_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator